Home Novinky zo Sveta Nožov Ako vplýva pandémia na výrobu nožov u Martina Vasila?
MV Knives Handmade Craft

Ako vplýva pandémia na výrobu nožov u Martina Vasila?

by Knifeland

Ako vplýva na vašu výrobu pandémia?

Pandémia na moju výrobu vďakabohu nemá žiadny vplyv. Objednávok je stále veľa a záujem ľudí o toto remeslo neklesá. Za čo som veľmi rád. Bolo obdobie, kedy bolo práce tak veľa, že som ani nevnímal, že by nejaká pandémia bola.

Martin Vasil Knives Handmade

Akou formou prezentujete svoje výrobky keď nie sú výstavy?

Vzhľadom na to, že sa venujem prevažne výrobe nožov na mieru, tak na výstavy som nechodil ani predtým. Prezentujem sa aktuálne výhrade cez Facebook a to formou fotiek už vyrobených a predaných nožov. Jedinou formou marketingu, ktorá u mňa momentálne funguje sú teda sociálne siete a odporúčania mojich zákazníkov. Viete ako sa hovorí, najlepšia reklama je tá, keď vás niekto odporučí svojim známym a priateľom.

Klesol alebo sa zvýšil dopyt po vašich výrobkoch počas posledného roka?

Dopyt po mojich výrobkoch bol stabilizovaný počas celého minulého roku a zatiaľ je tomu tak aj v novom roku 2021. Pokles dopytu nepociťujem a nárast taktiež nie, pretože keďže sa každému nožu venujem individuálne, beriem len toľko objednávok, aby som to časovo zvládol. Obdobie Vianoc bolo dosť náročné, tam tých objednávok bolo naozaj veľa.

Venujete sa svojmu remeslu viac ako pred pandémiou či práve opak?

Časovo je to približne rovnako. Avšak zaviedol som na mojej dielni veľa nových inovácií, ktoré mi pomôžu sa posunúť vpred. Veľa času teraz investujem do učenia sa nových vecí a štýlov a metód gravírovania.

MV Knives Handmade Craft

Pochváľte sa aký najkrajší výrobok ste vyrobili za uplynulí rok ?

Jedným z najkrajších a najcennejších kúskov minulého roka je určite lovecký nôž pre majiteľa ranča Ranč pod Ostrou skalou. Ten sa nachádza v srdci prírody Slovenského raja a je to naozaj krásne miesto. Lovecký nôž, ktorý som vyrobil pre majiteľa, bol darom od jeho synov, ktorí majú k svojmu otcovi veľkú úctu. Na jednej strane čepele je vyrytý samotný ranč podľa reálnej fotografickej predlohy. Druhej strane dominuje mohutný kôň, ktorý je jeho symbolom. Nôž bol odovzdaný v krabici, na ktorej bola rezba ranča.

Pomohla Vám naša stránka počas pandémie viac predávať vaše výrobky?

Aktuálne nože nepredávam cez žiadny portál, keďže sú všetky vyrobené na mieru podľa priania zákazníka a dopredu tak nemám vyrobený ani jeden. Avšak pomohla mi prezentácia mojich výrobkov prostredníctvom vašej stránky a vďaka tomu sa dostala moja tvorba medzi viac ľudí.Aký materiál je najťažšie dostupný pre Vás počas pandémie?

Zatiaľ som nezaregistroval, že by som mal problém s dostupnosťou materiálov. Občas sa stane, že je niečo vypredané ale myslím si, že to je bežné aj mimo pandémie.


Novinky od nožiarov

Ako vplýva pandémia na výrobu mečov u Vladimíra Kostelanského?


0 Komentár

Novinky od nožiarovNovinky zo sveta

Z ohnivé výhně ( Všetky časti )


0 Komentár

Novinky od nožiarov

Ako zasiahla pandémia nožiarov Peremských?


0 Komentár

Nezaradené

Najväčšie Bowie na svete


0 Komentár

Videos

Knife making – Damascus chef knife


0 Komentár

Najnovšie články

Tomas Rucker Knives


0 Komentár

Novinky zo sveta

TOP 12 Smallest Knives


1 Komentár

Novinky zo sveta

Nôž zo skrutiek? Imre Liszi to dokázal!


0 Komentár

ČlánkyNajnovšie článkyNovinky zo sveta

Materiál N690 prečo ho nožiari tak radi používajú?


0 Komentár

Najnovšie článkyNovinky zo sveta

Falošné keramické nože?


0 Komentár

Related Videos