Domov Nezaradené Najväčšie Bowie na svete

Najväčšie Bowie na svete

ako Knifeland

V jeden krásny deň v meste v severnom Texase sa stalo skutočnosťou, že „v Texase je všetko väčšie“. Nôž je dlhý viac ako 10metrov, je vybavený čepeľou z nehrdzavejúcej ocele v štýle Bowie s veľkosťou 4,5 metrov, váži okolo 1300kg a na jeho montáž bol potrebný žeriav. Rukoväť bola vyrobená z obrovského stromu Bodark. Podľa projektantov nôž, ktorý je teraz v Pelham Parku, nebol naostrený pre prípad, že by sa na ňu niekto pokúsil liezť. Obrovský nôž tiež nemá kožené puzdro.

Základ noža
Kto ich motivoval na tento projekt?

Jim Bowie

Obrovský nôž bol vymodelovaný podľa najlepších dostupných informácií o tom, ako mohol pôvodný nôž Jima Bowieho vyzerať: mosadzná rukoväť a pod…. „Nikto vlastne nevie, čo sa s nožom Jima Bowieho stalo.“ Niektorí ľudia sa domnievajú  že sa stále nachádza niekde v Mexiku, uviedol Van Baize, prezident miestnej banky a predseda projektu Bowie Knife. Nôž zmizol v deň, keď bol Jim Bowie zabitý na obranu Alama v San Antoniu v Texase 6. marca 1836.


Video, TOP súťaž o najostrejší nôž v praxi!


VIDEO, Výroba Jakutského noža od Ragnarok Forge


Šuflikant, Diel 2. Martin Wajo


VIDEO, Ako vyrobiť damaškový lovecký nôž.


Výroba loveckého noža od Juraja Bielika-Hunting/Bushcraft knives from Elmax and…


VIDEO o TOP najostrejších nožov.


Návod nato ako brúsiť nôž na uhly a dodržať svoj…


Video návod ako vyrobiť damaškový nôž!


Šuflikant, diel 3. HAMON (jeden z mnohých spôsobov)


Ako vyrobiť vrhaciu hviezdicu?

V ponuke

Zanechať komentár

Tieto stránky používajú cookies k analýze návštevnosti a bezpečnej prevádzke stránok. Používaním stránok vyjadrujete súhlas s našimi pravidlami pre ochranu súkromia. Akceptovať Čítať viac