Home Nezaradené Najkrajšie nože týždňa!

Najkrajšie nože týždňa!

by Knifeland
Tento krásavec je v aukcii.

Vyrobili:

Andrea Pulišová, Ivan Komár Knives, Vladimír Pulis, Filip Valach

AUKCIA – Nôž “Medveď”

Čepel: Damašková oceľ (ČSN 14 260, ČSN 19 312, Böhler K600), plochý výbrus
Záštita: Dural™ patinovaný
Rukoväť: Stabilizovaná brezová korenica, paroh z daniela zdobený motívom medveďa technikou scrimshaw
Púzdro: hovädzia hladenica zdobená motívom medveďa

Priatelia, nožiari, nožomili. Pri našej záľube sa chtiac-nechtiac zahrávame s ohňom, ktorý dáva nožu telo i dušu. Tvoríme komunitu, vedieme dlhé diskusie o tomto ušlachtilom remesle, radíme si a samozrejme pomáhame, keď sa živel vymkne kontrole. Aby nezostalo len pri slovách, vytvorili sme v rámci skupiny “Slovenské ostrie a Slovenská asociácia nožiarov” (SOSAN) tento nôž určený na dražbu. Výťažok z nej chceme venovať nožiarovi Františkovi Ruumburakovi Kunderovi na obnovu vyhorenej dielne. Výherca aukcie pošle vydraženú sumu priamo na Františkov účet.


Ivan Komár Knives
Michal Komorovský

Vanadis 4E and carbon Snake skin
Horizont leather sheath from Evhen Khaustov
Total lenght 250mm

Martin Vasil a Stanislav Misuta

Kvalitný nôž vyrobený na mieru by mal mať svoje puzdro, ktoré je vyrobené presne podľa parametrov noža. Puzdro slúži ako prevencia pred poškodením alebo poranením, no zároveň môže tvoriť aj estetickú funkciu v prípade, že majiteľ nosí svoj nôž pri sebe. Aktuálne na výrobe puzdier na mieru spolupracujeme so Stanislav Misuta. S citom pre detail a kvalitu sa vždy môžeme spoľahnúť na 100% odvedenú prácu. Ďakujeme!

Lovecký nôž s rukoväťou prispôsobenou priamo do ruky.
oceľ: N690, zakalená na 59,5 HRc
dĺžka čepele: 150 mm
hrúbka čepele: 4 mm
rukoväť: drevo Jaseň
puzdro: hovädzia koža

Martin Vasil

Vedel som, že ak chcem niečo dosiahnuť, musím sa veľa učiť. Cesta, ktorá ma doviedla tam, kde som teraz bola dlhá a stretol som sa na nej s mnohými prekážkami. No nevzdal som sa. Tento nôž som vyrobil cca pred 10 rokmi. Bola to výzva, ktorú som musel prekonať, aby som sa dostal zas o kúsok ďalej. A práve pri výrobe tohto noža som sa rozhodol, áno tomuto sa chcem venovať. Chcem sa učiť, chcem sa zlepšovať a chcem vedieť vyrábať veci, na ktoré budem pyšný.
Stále sa učím a nikdy neprestanem a to ma na tom najviac baví 😉

Imro Poprocký – Marek Horňák
Imro Poprocký

ZELENÁČ | GREENHORN
Čepeľ – 59hrc. Celková dĺžka noža: 255mm, čepeľ: 130mm, šírka čepele: 33mm, hrúbka: 5mm. Záštita – sendvič. Rukoväť – stabilizovaný mamutí kel, nerezový krúžok a stabilizovaný javor. Ručne šité kožené púzdro podložené pštrosom.

Blade – 59hrc. Overall knife length: 255mm, blade length: 130mm, blade width: 33mm, blade thickness: 5mm. Handle – stabilized mammoth tusk, stainless ring and stabilized maple wood. Full leather hand made sheath with ostrich leather layer.

Related Videos

Leave a Comment