Home Novinky zo Sveta Nožov Aleksandr Kasinec, nožiar, hrdina z Ukrajiny – Aleksander Kasiner Top Knife Maker from Ukraina

Aleksandr Kasinec, nožiar, hrdina z Ukrajiny – Aleksander Kasiner Top Knife Maker from Ukraina

by Knifeland

Jeho práca nie je iba krásna na oči ale aj na dotyk. Jeho nože by mali byť v každej domácnosti.

Je to veľmi sympatická osobnosť s ktorou sa dobre spolupracuje s chladiska iných nožiarov. Svoju prácu splní napriémerne ktorú aj vidíte.

Jmenuji se Oleksandr Kasynets, jsem z Ukrajiny.
Nože jsem začal obdivovat před více než 10 lety. Poprvé jsem vyrobil nůž, lovci dědečka, líbilo se mi to natolik, že jsem začal v dílně trávit stále více volného času. Postupem času jsem začal kovat jednoduché oceli, které jsem našel na kovových přijímacích bodech, pružinách, ložiscích a dalších. Protože jsem na to neměl moc času, kvůli práci jsem tento koníček moc nerozvíjel, protože jsem si nemyslel, že to budu brát vážně. Ale po několika letech už spousta lidí věděla, že jsem vyráběl nože, a objednávek bylo stále více. čas jsem už měl spoustu objednávek dopředu a pomalu to všechno začalo. Nejprve jednoduché oceli, primitivní nože, praktické v práci, pak ty nejlepší oceli odolné proti korozi, s velkou údržbou uhlíku a chrómu, kvalita práce rostla, praxe se stávala, první zahraniční zakázky, první než v USA, v jiných evropských zemích, vše se utahovalo a pomalu , každodenní život tlačil nové objednávky do něčeho nového. Poprvé jsem tedy vytvořil svůj damaškový razítko, pak první laminát atd. Chcete-li získat zákazníka, musíte si počínat dobře, efektivně a spolehlivě za rozumnou cenu. Do svých nožů jsem tedy vložil velké úsilí a část sebe sama. Miluji svou práci a nedokážu si bez ní představit sám sebe.

Мене звати Касинець Олександр, я з України.
Почав захоплююсь ножами, більше 10 років тому. Вперше зробив ніж, своєму дідусеві-мисливцю, мені це настільки сподобалось, що я почав все частіше проводити вільний час в майстерні. Час проходив, я почав кувати простенькі сталі, які знаходив на металоприйомних пунктах, ресори, підшипники і інші. Не маючи багато часу на це, через роботу, я не сильно розвивав це хобі, бо не думав, що буду цим займатись серйозно. Але через декілька років , вже дуже багато людей знали, що я виготовляю ножі, і все більше було замовлень.. Я довго не наважувався залишити роботу і перейти до мого хоббі, яке мені дуже подобалось, але в один день, це сталось, на цей час я вже мав багато замовлень вперед і потихеньку з цього все почалось. Спочатку прості сталі, примітивні ножі, практичні в роботі, потім кращі сталі корозостійкі, з більшим вмістом вуглецю і хрому, росла якість роботи, набувалась практика, перші закордонні замовлення, перший ніж в США, в інші країни Європи , це все затягувало і ставало потихеньку, буденністтю нові замовленя штовхали до чогось нового. Так я вперше викував свій штемпельний дамаск, потім вже перший ламінат, і так далі. Щоб завоювати клієнта, потрібно робити гарно, якісно і надійно з розумною ціною. Тому я вкладаю в свої ножі, дуже багато зусиль і частинку себе. Я люблю свою справу і неуявляю себе без неї.

Related Videos

Leave a Comment